Malzemeler ve kullanım alanları nedeni ile birçok kapı tipi bulunur. Otomatik endüstriyel kapılar ise alanlarına yönelik olarak özel tasarlanmaktadır. Kapı türleri üretilirken hangi alanda kullanılacağı belirli şekilde üretilir. Uygun kapıyı önerildiği gibi bir alanda kullanmanız daha fazla verim almanıza olanak sağlar. Otomatik endüstriyel kapı modellerinin de uygun alanlarda kullanılması maksimum performans almak açısından önemlidir.

Otomatik endüstriyel kapı modellerinin kullanım alanları da endüstriyel alanlardır. Genellikle fabrikalarda tercih edilir. Fabrika türü yerlerde insan ve araç trafiği daha yoğundur, bu sebeple kullanılacak olan kapı da bu şartlara uygun olarak üretilmelidir. Otomatik endüstriyel kapıların, fabrikalarda kullanıldığı için ek olarak birçok özelliği olmalıdır. Fabrikalar için güvenlik önemli bir konudur. İnsan ve araç trafiği göz önüne alındığında, güvenlik her zaman en üst seviyede olmalıdır.

Otomatik endüstriyel kapı modelleri, fabrikalardaki güvenlik tedbirleri göz önüne alınarak üretilir. Herhangi bir tehlike anında, müdahale edilebilmesi için yetkili kişi bilgilendirilmelidir. Otomatik endüstriyel kapılar, ısı yalıtımı ve toz yalıtımı konusunda iyidirler. Endüstriyel kapıların belirli bir kullanma ve bakım kuralları bulunur. Eğer bu kurallara uygun olarak kullanılırsa uzun vadede hizmet sunacaktır.

Otomatik endüstriyel kapıların, kullanıldıkları alan nedeniyle genellikle büyük ebatlarda üretilmesi tercih edilmektedir. Sadece fabrikalarda kullanılması gibi bir durum yoktur. Fabrikalara ek olarak, garaj kapıları, hangar kapıları gibi büyük yapılarda da tercih edilmektedirler.

Üretim yapılan alanlarda ise yetkisi olmayan personelin girişini engellemek için otomatik endüstriyel kapılar kullanılmaktadır.  Yani sadece bina giriş çıkışlarında değil, büyük ölçekli yapıların üretim gibi yapılarını da ayırmak için kullanılabilir. Isı ve toz sızdırmazlığı sayesinde departmanlar arası herhangi bir soruna yol açmamaktadır. Poliüretan dolgulu çelik veya alüminyum kaplı olması emniyetini bir kat daha arttırmaktadır. Endüstriyel kapılar garaj giriş çıkışlarının da güvenliğini sağlamak için kullanılmaktadırlar. Hangar, büyük depo gibi yerlerinde endüstriyel kapı tercih ettikleri görülür.

Yoğun ve hızlı trafik akışının olduğu tesislerde poliüretan dolgulu, çelik ya da alüminyum kaplı, emniyetli, görüş özelliği sunan, ısı ve toz yalıtımı sağlayan, uzun ömürlü, istenilen boyutlarda üretilebilen endüstriyel kapı sistemleri; garaj kapısı, hangar kapısı, fabrika kapısı gibi ihtiyaçları karşılarken endüstriyel pek çok tesis tarafından da oldukça yoğun talep görmektedir.

Fabrikaların önemli unsurlarından biri olan endüstriyel kapılar iş verimine büyük katkı sağlarlar. Doğru endüstriyel kapı seçimi yapmayan birçok fabrika günlük iş akışı içinde kapı ile ilgili arıza ve sorunlar ile uğraşmak durumunda kalmaktadır.  Endüstriyel kapılarda arıza meydana gelebilecek parçalar şu şekildedir:

  • Kapı Paneli
  • Yay
  • Yatay ve Dikey Ray
  • Tambur
  • Yan ve Orta Menteşe
  • Çelik Halat

 

Endüstriyel kapılar, fabrikalarda günlük iş akışı içinde çarpmalara maruz kalabilmektedir. Bu sebeple bu tür kapılarda panel değişimi en çok ihtiyaç duyulan servis hizmetlerinden birisidir. Endüstriyel kapılarınızın periyodik bakımlarını zamanında yaptırmanız ileride ortaya çıkabilecek daha büyük arızaları önleyecektir. Bunun için Yetiş otomasyona ait servis ile iletişime geçebilirsiniz.

Endüstriyel Kapı Tamiri

Otomatik olan yani motorlu olan tüm kapı modellerinde kapı motorunun arıza yapması görülebilir. Normal otomatik kapı tamiri hakkında merak ettiklerinize de bu yazımızı okuyarak ulaşabilirsiniz. Hassas ve yerinde müdahale gerektiren bir iş olması nedeniyle hizmet olarak bulunduğunuz lokasyondaki servis firmalarından destek almanız daha uygun olacaktır.

Yetiş Otomasyon olarak bizler, otomatik kapı tamiri, endüstriyel otomatik kapı tamiri, fotoselli kapı tamiri, bahçe/giriş kapıları tamiri, garaj kapı tamiri, endüstriyel kapı tamiri yaparak müşterilerimize profesyonel ekip ve ekipman ile hizmet vermekteyiz.

http://guncelhaberoku.net/ http://habergundem24.net/ http://ikincihaberler.com/ http://haberyedi24.com/ https://paylashaber.com/ https://gundeminhaberleri.com/ https://www.yetishaberci.com